2013 inauguracja łódź

Inauguracja Kursu Chorału Gregoriańskiego w Łodzi

W sobotę, dnia 9 listopada odbyła się w Łodzi inauguracja kursu chorałowego organizowanego przez Komisję do Spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej w łączności z Opactwem Notre-Dame w Triors, Szkołą św. Grzegorza w Le Mans oraz Szkołą św. Benedykta w Poznaniu. Z radością pragniemy poinformować, że zgłosiło się ponad 80 osób! Tematem pierwszych zajęć było ogólne wprowadzenie do metody Solesmes oraz nauka solmizacji. W czasie Mszy św. Na zakończenie zajęć wszyscy Uczestnicy zaśpiewali XVIII ordinarium missae, zaś części zmienne wykonał zespół Liquescentes z Poznania specjalnie przybyły na inaugurację kursu chorałowego w Łodzi. Wszystkim, którzy rozpoczęli naukę śpiewu chorałowego życzymy wytrwałości i entuzjazmu.