Warsztaty Cantus Gregorianus

Cantus Gregorianus 29 czerwca – 2 lipca 2023

W dniach 29 czerwca – 2 lipca odbędą się w Łodzi warsztaty chorału gregoriańskiego Cantus Gregorianus. Gościem specjalnym wydarzenia będzie ojciec Hervé Courau OSB, emerytowany opat klasztoru Notre-Dame w Triors, ten sam, który w 2011 po raz pierwszy przybył do Łodzi i zainicjował do dziś trwający, już ponad dziesięcioletni okres rozkwitu śpiewu gregoriańskiego wg metody Solesmes. Przyjedzie do nas również Sophie Laurent ze Szkoły św. Grzegorza w Le Mans. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w salach Instytutu Teologicznego w Łodzi, przy ul. Ks. Ignacego Skorupki 7.

Zapraszamy wszystkich, którzy w ciągu tych dziesięciu lat zetknęli się ze śpiewem gregoriańskim na wspólną modlitwę liturgiczną oraz naukę pod kierunkiem Gości z Francji. Zapraszamy też wszystkich, którzy znają chorał jedynie ze słyszenia i chcieliby się z nim bliżej zapoznać. Letnie warsztaty to doskonała okazja do takiego spotkania 😊 i wielu z nas właśnie od takich warsztatów zaczęła swą przygodę z chorałem.

Każdego dnia przewidziana jest msza święta ze śpiewem chorałowym w katedrze o godzinie 12:00 (w niedzielę o 12:30), wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 w intencji pokoju na świecie. W czwartek i w niedzielę zapraszamy na Kompletę. Każdego dnia w godzinach popołudniowych zapraszamy na wykład do auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Św. Stanisława Kostki 14.

Program zajęć dostępny poniżej jest tak ułożony by w kursie dyrygowania mogli wziąć udział uczestnicy pozostałych grup. Udział w więcej niż jednej grupie nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Program ma charakter orientacyjny i może ulec niewielkim zmianom.

W czasie tegorocznej edycji warsztatów podczas każdego z trzech dni zajęć proponujemy Uczestnikom wykupienie obiadu w cenie 30 zł na miejscu. Osobom spoza Łodzi organizatorzy nie zapewniają noclegów.

Koszt uczestnictwa wynosi 250 zł i obejmuje udział w zajęciach, materiały warsztatowe w tym nuty oraz codzienny poczęstunek kawowo-herbaciany.

ZAPISY ZAKOŃCZONE