Warsztaty Cantus Gregorianus

Cantus Gregorianus 30 czerwca – 3 lipca 2022

Po dwuletniej przerwie odbędą się w Łodzi po raz kolejny warsztaty śpiewu gregoriańskiego Cantus Gregorianus.

Warsztaty rozpoczną się wykładem w czwartek 30 czerwca w Studium Muzyki Kościelnej AŁ o godzinie 18:30. Po wykładzie krótka próba śpiewu i modlitwa wieczorna Kompleta.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w siedzibie Studium przy ul. Zgierskiej 123. Praktyczna nauka wybranych utworów repertuaru gregoriańskiego odbywać się będzie na trzech poziomach zaawansowania: początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani. Zajęcia fakultatywne dla zaawansowanych obejmą organowy akompaniament chorałowy oraz dyrygowanie. Dla początkujących przewidziany jest wykład Wprowadzenie do metody Solesmes.

Warsztaty poprowadzą wykładowcy Szkoły św. Benedykta (Poznań), Studium Muzyki Kościelnej (Łódź) oraz Piotr Tabakiernik (Waszawa). Od piątku do niedzieli jest możliwość wykupienia obiadu na miejscu w cenie 25 zł (zupa + drugie danie, możliwa opcja wegetariańska). Organizatorzy zapewniają nuty i materiały warsztatowe. Koszt uczestnictwa w warsztatach 150 zł. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki w wysokości 50 zł na konto: Kuria Metropolitalna Łódzka, Studium Muzyki Kościelnej AŁ; 90-458 Łódź, ul. ks. I. Skorupki 3, numer: 36 1240 5527 1111 0010 9204 1274 – tytuł: Cantus 2022

Na zgłoszenia czekamy do 22 czerwca.

UWAGA: Organizatorzy nie zapewniają noclegów.

Zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza. Zgłoszenia można także wysłać mailem na adres: bogna.bohdanowicz@gmail.com W przypadku wysyłania informacji mailem prosimy o podanie informacji, o które pytamy w formularzu zgłoszeniowym.