Zimowe Warsztaty Chorału Gregoriańskiego w Łodzi

Za nami zimowe, weekendowe warsztaty chorałowe, które odbywały się od piątku do niedzieli 9-11 lutego 2018 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Zgierskiej 123. Gośćmi warsztatów byli: ks. Wojciech Pobudkowski (Instytut Dobrego Pasterza) oraz p. Sophie Laurent, wykładowca szkoły św. Grzegorza z Le Mans, emisję głosu prowadziła Ewa Domagała (Szkoła Katedralna w Poznaniu). Zajęcia całkowicie wypełniła praktyka śpiewu gregoriańskiego. W sobotę po południu Sophie Laurent odpowiadała na pytania uczestników dzieląc się doświadczeniem kantora i nauczyciela. Msze św. ze śpiewem gregoriańskim celebrowane były w sobotę w kościele Najświętszego Serca Jezusowego na Julianowie, a w niedzielę w łódzkiej katedrze pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcypiskupa Grzegorza Rysia.