2014 warsztaty łódź

IV Warsztaty Chorału Gregoriańskiego w Łodzi

Od 29 czerwca do 4 lipca 2014 r. trwały w łódzkim Wyższym Seminarium Duchownym Warsztaty Chorału Gregoriańskiego. W tym roku zajęcia prowadzili: o. Hervé Courau OSB – Opat Klasztoru Notre-Dame w Triors (Francja), o. Simeon Wester OCist – Przeor Klasztoru Cystersów w Heiligenkreuz (Austria), o. Philippe de Montauzan – Przeor Klasztoru w Wisques (Francja), Claude Pateau – Dyrektor Szkoły Świętego Grzegorza w Le Mans (Francja), René Linnenbank (Holandia), dr Bogna Bohdanowicz, Anna Kamerys oraz poznański zespół wokalny „Liquescentes” pod kierownictwem Karoliny Piotrowskiej-Sobczak.

W środę 2 lipca pod przewodnictwem czcigodnego ojca Hervé Courau OSB była sprawowana Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze w intencji zawierzenia dzieła odnowy śpiewu gregoriańskiego w Kościele w Polsce.