Warsztaty Cantus Gregorianus 2019

W dniach 26 czerwca (środa) – 1 lipca (poniedziałek) 2019 odbędą się w Łodzi po raz dziewiąty Warsztaty Cantus Gregorianus. Podczas Warsztatów zaplanowane są uroczyste msze święte ze śpiewem gregoriańskim oraz nabożeństwa w łódzkiej Archikatedrze. W piątek, 28 czerwca, przypadnie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień później, 29 czerwca, obchodzi Kościół Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła –  tego dnia uczestnicy i goście udadzą się z pielgrzymką do Niepokalanowa. Udział w pielgrzymce to 50 zł (suma ta obejmuje wynajem autokaru i posiłek w Niepokalanowie).

W tym roku zajęcia poprowadzą: o. Jean de Richemont OSB (opactwo Notre-Dame w Triors) klasę organów; Claude Pateau (Szkoła św. Grzegorza w Le Mans) kurs metody Solesmes i dyrygowania; René Linnenbank (Marsylia) klasę wokalną. Wykład o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego wygłosi ks. Jean-Marie Piotrowski (Abbé, Belgia).

Koszty zakwaterowania: nocleg 35 zł; obiad 25 zł, śniadania i kolacje odpowiednio po 10 zł. Koszt uczestnictwa w Warsztatach wynosi 150 zł.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wpłata zaliczki w wysokości 100,00 zł na konto: Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Stanisława Kostki 14; Bank Pekao S.A. IIO/Lodz 71 1240 3028 1111 0000 2824 0509 . W tytule przelewu prosimy wpisać swoje imię i nazwisko oraz: „zaliczka Warsztaty 2019”.

Zainteresowanych udziałem zespołów muzycznych w Warsztatach, szczególnie pod kątem konsultacji wokalnych z René Linnenbankiem, prosimy o umieszczenie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym (w polu UWAGI).

Zapisy trwają od 27 kwietnia do 21 czerwca 2019 poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.