Warsztaty Adorate Deum 24-26.01 2020

Weekend ze śpiewem gregoriańskim w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Poznaniu.
Praca w grupach o różnym stopniu zaawansowania – od całkiem początkujących, do czynnych kantorów. Wykłady, warsztaty, liturgie.
Repertuar: antyfony ku Czci Trójcy Świętej, propria z III niedzieli po objawieniu, ordinarium XI.
Gość specjalny: Sophie Laurent ze Schola Saint Grégoire w Le Mans – szkoły o najdłuższej tradycji nauczania gregorianki.

Szczegółowe informacje i zapisy:  www.szkolachoralu.pl

* * *

Możliwość zarezerwowania noclegów u Chrystusowców na Ostrowie Tumskim (7 min spacerkiem od miejsca gdzie odbywać się będą warsztaty) 70 zł/ noc + 15 zł śniadanie.

Posiłki: obiad i kolacja w sobotę, obiad w niedzielę + 4 x kawa – 85 zł. Kolacja w piątek we własnym zakresie.

* * *

Dla osób zaawansowanych w praktyce śpiewu gregoriańskiego przewidziano pracę nad propriami z III niedzieli po Objawieniu. Mniej zaawansowani będą pracować nad ordinarium XI, tj. ordinarium przeznaczonym na niedziele w ciągu roku. W obu tych grupach planowany jest podział na schole żeńskie i męskie. Grupa dla całkiem początkujących będzie miała także swój osobny, specjalnie dobrany repertuar do pracy warsztatowej.

Zwieńczeniem warsztatów będzie śpiew na Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w niedziele 26 stycznia o godzinie 14:00 w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła.

A zatem początek całych warsztatów ma miejsce w piątek około 18:00  w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej przy ul. Filipińskiej 4 w Poznaniu. Zakończenie zaś w niedzielę około 16:00 po mszy św. w kościele Franciszkanów w Poznaniu.

UWAGA: Szczegółowe informacje oraz program warsztatów prosimy śledzić na stronie poznańskiej Szkoły św. Benedykta. Tam też prosimy dokonywać zapisów: www.szkolachoralu.pl