ADORATE DEUM 16-19 SIERPNIA 2021

16-19 08 WARSZTATY W POZNANIU

WARSZTATY ADORATE DEUM W POZNANIU

W dniach 16-19 sierpnia odbyły się w Poznaniu warsztaty chorałowe zatytułowane Adorate Deum. Głównym organizatorem była Szkoła św. Benedykta w Poznaniu, zajęcia natomiast odbywały się w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej na Śródce. W programie części praktycznej znalazła się nauka utworów ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: formularza mszy wotywnej Cogitationes, Nieszporów o Najświętszym Sercu Pana Jezusa (prowadzona przez Ewę Domagała, Katarzynę Kubaszczyk, Agnieszkę Łysakowską, Karolinę Żuk) oraz znakomite zajęcia emisji głosu prowadzone przez Annę Kamerys, wykładowcę SMK w Łodzi. Pozostałe części programu wypełniły konferencje i wykłady: ks. Wojciecha Nowickiego (dyrektora Radia Emaus), ks. Rafała Rybackiego (rektora sanktuarium Najświętszej Krwi w Poznaniu), o. Tomasza Rydzewskiego OCD oraz Bogny Bohdanowicz.

W trakcie czterech dni warsztatowych odbyły się następujące koncerty: we wtorek 17.08. Polskie pieśni dawne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  z towarzyszeniem pozytywu, w interpretacji Jana Billerta. W środę 18.08.  Koncert zespołu Cantus Solemnis oraz koncert organowy w wykonaniu Jacka Pupki.

Każdego dnia w kaplicy szkolnej celebrowana była msza święta ze śpiewem gregoriańskim, zaś na zakończenie warsztatów odprawione zostały uroczyste Nieszpory o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Poznaniu.

Zobacz relację z warsztatów: http://szkolachoralu.pl/warsztaty-adorate-deum/

Zobacz relację z Nieszporów: http://szkolachoralu.pl/nieszpory-o-najswietszym-sercu-pana-jezusa/